Tanév rendje

Tanévnyitó ünnepély 2021.09.01.
Szorgalmi idő 2021.09.01 – 2022.06.15.
I. félév vége 2022.01.21.
Tanulók értesítése az I. félév eredményéről 2022.01.28.
Őszi szünet 2021.10.25 – 11.01.
Téli szünet 2021.12.22 – 2022.01.02.
Tavaszi szünet 2021.03.31.-2021.04.07.
Osztályozó és javítóvizsgák 2021.08.25.
Ballagás 2022.06.17. 17.30 (péntek)
Tanévzáró ünnepély 2022.06.17. 17.30 (péntek)

 

Az 6 pedagógiai célú tanítás nélküli munkanap felhasználás

Időpont

Program Felelősök
2021.10.22. pályaorientációs célú tanítás nélküli munkanap – Kézérné Tótok Bernadett
2021.12.20., 12.21. Tanítás nélküli munkanap:

-Diákönkormányzat napja- A községi „Mindenki Karácsonyán” való részvétel

– csapatépítő tréning.

– Simon Ádám

– Kézérné Tótok Bernadett

2021.04.20 – 21 – 22. Tanítás nélküli munkanapok:

–          KIP tapasztalatainak megbeszélése

– Iskolahét értékelése

– belső továbbképzés

– Az új mérési rendszer bővítése, digitális oktatás tapasztalatai, Windows Teams oktatási platform alkalmazásának tapasztalatainak megbeszélése

– Polónyi László
     

Tantestületi és munkaértekezletek

Időpont Program Felelősök
2021. augusztus 23. 9.00
Alakuló értekezlet
Alkalmazotti és tantestületi alakuló

értekezlet

intézményvezető, helyettes
Augusztus 24. Éves munkarend összeállítása,

munkaközösségi, vezetői értekezletek,

munkaközösségek munkaterveinek

összeállítása, órarend elkészítése

 
Augusztus 25. 12:30 Tűz- és balesetvédelmi oktatás  
Augusztus 30. 8.00 Tanévnyitó értekezlet

Éves előzetes munkaterv elkészítése

Intézményvezető
Minden hónap első hétfője tantestületi értekezlet intézményvezető
2022. január 24. osztályozó konferencia intézményvezető
2022. február 7. félévi értekezlet intézményvezető
2022. június 8. osztályozó konferencia intézményvezető
2022. június 21. tanévzáró tantestületi értekezlet intézményvezető
Értekezlet szülőknek    
Szülői értekezletek

alsó tag. szept 01.-10.,

felső tag szept. 13-16-ig

lehetőség szerint online osztályfőnökök
Pályaválasztási szülői értekezlet

Nov. 18.

  intézményvezető

8.o. osztályfőnöke

Félévi szülői értekezlet

2022.febr. első hete

   
Fogadó órák: 2021. nov. 24.,

2022. ápr. 6.,

lehetőség szerint online  
Nemzeti ünnepekhez kapcsolódó megemlékezések:
Ünnep és időpontja Megünneplés formája Részvevők Felelős
Október 6.

Aradi Vértanúk

Napja

Ünnepélyes megemlékezés községi szinten 1-8. osztály  
Október 23.

Nemzeti Ünnep

1956-os forradalom és

szabadságharc

évfordulója

Ünnepélyes megemlékezés községi szinten művelődési házban 4-8. osztály Cinka István (8.o.)

iskolarádió

Január 22.

Magyar Kultúra Napja

  1-8. osztály Cinka István (7.b.)
Március 15.

Nemzeti Ünnep

1848-as forradalom és

szabadságharc

évfordulója

Ünnepélyes megemlékezés községi szinten a parkban 1-8. osztály Pestiné Rimaszombati Annamária (7.a)
Június 4.

Trianoni megemlékezés

Ünnepélyes megemlékezés községi szinten 1-8. osztály Cinka István (7.o.)
Iskolai ünnepélyek
Ünnep és időpontja Megünneplés formája Részvevők Felelős
09.01

Évnyitó

Ünnepély az udvaron

elsősök köszöntése

1-8. osztály Kézérné Tótok Bernadett
Június 3.

Pedagógusnap

Ünnepi köszöntés, műsor, vacsora  Pedagógusok, Szülők

Osztályonként

néhány tanuló

Polónyi László
Június17.

Ballagás

Ünnepély az iskola

épületében, udvaron

Búcsú a nyolcadikosoktól

Minden tanuló

Békési Attila

Simon Ádám

Kézérné Tótok Bernadtt

Június 21. 8 óra

Évzáró

Ünnepély az udvaron 1-8. osztály Kézérné Tótok Bernadett

Mikulásvárás, mikulás diszkó
Felelős: Simon Ádám, osztályfőnökök
Határidő: december 10. péntek

Adventi gyertyagyújtás rövid műsorral.

  • Felelős:
  1. gyertyagyújtás – Oláh-Miklós Szilvia, Makoviné Jánosi Erika – 2021.11.29. (hétfő)
  2. gyertyagyújtás – Földes Imréné, Erdei Anita – 2020.12.06. (hétfő)
  3. gyertyagyújtás – Polónyi Katalin/Tálasné Czenke Erika – 2021.12.11. (szombat).
  4. gyertyagyújtás – Rusvainé Dinnyési Zsuzsanna – 2021.12.17. (péntek)

Lucázás
Felelős: Polónyi Katalin/ Tálasné Erika – 3. osztály Határidő: december 11. (szombat)

Karácsonyi játszóház – december 11. (szombat)
Felelős: Rusvainé Dinnyési Zsuzsanna, Cinka István

Karácsonyi ünnepi műsor, 4. gyertyagyújtás
Felelős: Rusvainé Dinnyési Zsuzsanna, Menyhárt Józsefné – 4. osztály
Határidő: 12.17. 11óra

Farsang
Felelős: Rusvainé Dinnyési Zsuzsanna, Simon Ádám
Határidő: február 4.

Nőnap
Felelős: Cinka István, Polónyi László
Határidő: március 8.

Húsvéti játszóház
Felelős: Rusvainé Dinnyési Zsuzsanna
Határidő: április 13. (szerda)

8.3.4 Egyéb iskolai rendezvények, programok:

Vár az iskola program: leendő elsősök fogadása, nyílt programok
Tájékoztatók: Kézérné Tótok Bernadett
Foglalkozások szervezése, felelős: Rusvainé Dinnyési Zsuzsanna/ Menyhárt Józsefné
Bemutató órák, foglalkozások:
Határidő: 2022 tavasza

Jótékonysági est (Alapítványi):
Felelős: Polónyi László (Tánc: Simon Ádám);
Dekoráció: Serbánné Csörgő Erzsébet
Határidő: 2022. február 19.

Anyák napi műsorok: Felelős: osztályfőnökök

Ballagás, szerenád
Felelős: Békési Attila ballagásért/ szerenád: Barna Károly
Ideje: 2022. június17.