„HATÁRTALANUL” A Rékasi kisdiákok erdélyi testvéreinknél

Kirándulásunk első napján Zagyvarékasról a határátlépés után Kolozsvárra érkeztünk, ahol Mátyás király szülői házát látogattuk meg, mely Kolozsvár legrégebbi emeletes háza.

Útban szállásunk felé megálltunk Farkaslakán, ahol Tamási Áron sírhelyénél emlékkoszorút helyeztünk el.

Késő este érkezünk meg szálláshelyünkre, Gyimesközéplokra, ahol a szállás elfoglalása után elfogyasztottuk vacsoránkat.
Kirándulásunk második napján a közelben lévő általános iskolát látogattuk meg, ahol alsós diákok tanultak csak, egy kis ajándékkal kedveskedtünk nekik, majd pedig közös focimérkőzést játszottunk.

A kedves fogadtatás után a Hargitára, Nyergestetőre indultunk, ahol megkoszorúztuk a HŐSÖK emlékművet.

Ezután Kézdivásárhelyre érkeztünk, ahol Gábor Áronra emlékeztünk.

A második nap délutánján a Mohosláphoz mentünk, majd pedig a Szent Anna tóhoz, amelyet sajnos medve veszély miatt nem teljes mértékben tudtuk megtekinteni.

Kirándulásunk harmadik napján testvériskolánkkal, a Hidegségi Általános Iskola felsős diákjaival közös programon vettünk részt, ahol betekintést nyerhettünk a gyimesi hagyományokba.

Ellátogattunk az Ezeréves határhoz. Ezután a Gyilkos-tóhoz indultunk, ahonnan tovább utaztunk a Békás-szoroshoz. A szálláshelyre visszafelé megálltunk Csíksomlyón, ahol megnéztük a Kegytemplomot.

Kirándulásunk utolsó napján a reggeli elfogyasztása után Gyimesközéploktól búcsúzva elindultunk hazafelé.

Elsőnek Korondon álltunk meg, ahol a népi iparművészettel és a helyi kézművesek termékeivel ismerkedhettünk meg, ajándékok vásárlására volt lehetőségünk. Utunk ezután a Parajdi sóbányába vezetett, ahol kellemesen hűvös időben elfogyasztottuk az ebédre kapott úti csomagot. Lehetőségünk nyílt a sóbánya mélyén rejlő székely kapu megcsodálására. A bánya kitermelésében részt vevő eszközöket néztük meg, melyek eredete egészen visszamegy az 1800-as évekre.

A nap hátralevő részét utazással töltöttük, késő este érkeztünk haza, fáradtan, de élményekkel gazdagon.

Utazó diákok